תחומי עיסוק ופרויקטים

הפרוייקטים המבוצעים ע"י החברה מלווים בתיעוד טכני מקיף, ובשירות ללא תחרות לאורך זמן.​

 

תחנות קרקע לוויניות​

תחנות קרקע לוויניות

תחנות קרקע לשידורי לווין כוללות מאות מכשירי שידור וקליטה מסוגים שונים המבוססות על מערכות רגישות שחייבות לעבוד תוך גיבוי מלא ואוטומטי מסביב לשעון. המערכת שפלקון פיתחה לצורך שליטה על מכלול התחנה מבוססת על תכנת "מבנית 4000" שפותחה בחברה. 
המערכת תפורה בהתאם לדרישות הספציפיות של הלקוח  כשכל הפעולות של התחנה  מבוקרות ומתועדות באמצעות התוכנה.
התוכנה עוקבת אחר שידור הערוצים השונים, אחר התדרים ומוודאת כי כל הפעולות הנדרשות על מנת שהשידור יתבצע ללא תקלות, אכן מבוצעות.
במקרה של תקלה המערכת יכולה לבצע מיתוג אוטומטי למערכת גיבוי ובמקביל להתריע לצוות המתפעל בליווי נתונים מפורטים על הגורמים לכשל

גדר בטחון (קו התפר)

המערכת כוללת סוגים שונים של אמצעי חישה לגילוי נסיונות לעבור את הגדר. המערכת כוללת אינטגרציה של מערכות גילוי המבוססות על תיל מתוח ועל זיהוי זעזועים עם מערכת ניטור ובקרה המבוססת על תוכנת "מבנית 4000". המערכת מקבלת קריאות מהגלאים ומעבירה התרעות בצורה ויזואלית, קולית וכל דרך אחרת הנדרשת, אל מרכז השליטה. המערכת מאפשרת ניהול התרעות על ארועים וכן מזהה ומתריעה על תקלות. המערכת נבדקה לאורך כשנתיים על ידי צה"ל, אושרה כמבצעית, ומופעלת באזור "עוטף ירושלים" ובאזורים נוספים, המערכת משווקת ללקוחות ע"י  חברת "אלסק" מקבוצת "אלביט מערכות".

גדר בטחון​ (קו התפר)

תאי תת לחץ
לסימולצית טיסה​

תאי תת לחץ לסימולצית טיסה

מרעום ברומטרי לפצצה המוטמנת בתוך מטען אווירי תבטיח את ההתפוצצות של הפצצה באוויר מכיוון שהלחץ ברום הטיסה יורד. על מנת למנוע את התרחיש הזה מעבירים את המטען בתוך תא פלדה המוגן בפני פיצוץ שמבצע סימולציה לתנאי הטיסה. ניתן לקבוע מספר המראות ונחיתות וכן את משך הזמן של כל מקטע ובכך להעביר את המטען סימולציה מלאה של תנאי הטיסה הצפויים והכל בהתאם להגדרות של קציני הבטחון.

 

חברת אדיג בשיתוף עם פלקון פיתחו ומתקינים בכל העולם תאי סימולציה בגדלים שונים הכוללים מערכת בקרה ממוחשבת לתכנות התהליכים, עקיבה אחרי ההתקדמות שלהם והוצאת דוחות פעילות. בנוסף מערכת הבקרה מכילה פונקציות גיבוי למקרה של נפילת מערכת המחשב על מנת לאפשר את המשך ביצוע הסימולציות והטסת המטען גם במידה של כשל במחשב הבקרה.

אאורה סולאר

אאורה סולאר

חברת פלקון פיתחה בעבור חברת אאורה סולאר את כל מערכת הבקרה השולטת על תחנת כח סולארית שהחברה פיתחה. 

אאורה סולאר הינה חברת סטארט-אפ לפיתוח והקמה של תחנות כח סולאריות הפועלות בטכנולוגיה של "סולאר-תרמי" כלומר ע"י חימום אוויר דחוס לטמפרטורה של מעל 1000 מעלות צלסיוס והפעלת מיקרו-טורבינת גז באמצעותו. חימום האוויר נעשה באמצעות ריכוז של קרני שמש המוחזרות משדה מראות עוקבות לעבר קולט סולארי המותקן על גבי מגדל כאשר הקרינה מחממת את האוויר. הקולט מבוסס על טכנולוגיה שפותחה במקור במכון ויצמן.

יחודיות המערכת הינה מודולריות והיברידיות כלומר תחנת כח מורכבת כמו לגו ממספר מודולים של המערכת כשכל מודול מספק 100 ק"ו של חשמל ועוד כ 160 ק"ו של חום, בנוסף כל מודול יכול לעבוד גם באמצעות דלקים מסוגים שונים מה שמאפשר למערכת לספק חשמל 24 שעות , גם בשעות הלילה

אאורה הקימה מתקן פיתוח בקיבוץ סמר בערבה ומתקן נוסף לצרכי הדגמה באלמריה-ספרד.

חברת פלקון טכנולוגיות היתה אחראית להגדרה ולפיתוחי הבקרה של התחנה, חומרה ותכנה ובינהם : 

  • מערכת עקיבה להליוסטטים - מראות העוקבות בצורה מדוייקת אחרי השמש (כרטיסי בקרה, תכנת עקיבה)
  • תכנת עיבוד תמונה לצורך ביצוע כיולי עקיבה שוטפים
  • אלפי נקודות של איסוף נתונים מסוגים שונים (טמפרטורה, לחות, לחץ, קרינה, רוח ועוד) שנאספו בצורה אלחוטית וקווית
  • התממשקות בתקשורת לעשרות מערכות מסוגים שונים (טורבינה, מדי אנרגיה, מערכות קרור ועוד)
  • תכנת "מבנית" ביצעה את הבקרה והשליטה על כל פעולת המערכת, איסוף נתונים ואמצעי תחקור

החסנה יבשה (צה"ל)

לחות, טמפרטורה וקרינת שמש משפיעים בצורה מהותית על אורך חיי כלים הנמצאים בהחסנה ולכן צה"ל מחזיק כלים (טנקים, נגמ"שים, גיפים, משגרים וכד') הנמצאים במצב הכן בהחסנה בתוך מבנים או כיסויים שבהם מותקנים מפחיתי לחות..

שגרת הטיפולים מחייבת את טעינת מצברי הכלים במחזוריות קבועה ובדיקת רמת הלחות שבו הם מאוחסנים. שגרת טיפולים זאת דורשת כוח אדם רב.

חברת פלקון פיתחה מערכת בקרה וטעינה אוטומטית אשר מודדת בצורה רציפה את מתח המצברים , הטמפרטורה והלחות. המערכת משדרת את הנתונים בצורה אלחוטית לעבר מרכז בקרה ממוחשב. ובכך המערכת מאפשרת טיפול בחריגות בלבד ושומרת בצורה מקסימלית על מוכנות הכלים.

המערכת מתאימה להחסנה במבנים ובכיסויים. המערכת מבוססת על תקשורת אלחוטית ולכן אינה דורשת הכנת תשתית נוספת לטובת הבקרה והטעינה

החסנה יבשה (צה"ל)

מערכות בקרה

מערכות בקרה לניטור טמפרטורה  ואגירת נתונים

חברת "פלקון טכנולוגיות" מפתחת ומתקינה מערכות התרעה ממוחשבות המתריעות על תקלות במקררים, מקפיאים, אינקובטורים, מערכות מיזוג אוויר ומערכות חשמל.

המערכת הינה המערכת המובילה כיום למתן התראות בתחום הזה ומותקנת תוך שביעות רצון מקסימלית בכל קופות החולים ובמספר רב של בתי חולים בארץ.

המערכת מבוזרת ומתבססת על יחידות קצה חכמות המחוברות  למחשב מרכזי באופנים שונים של תקשורת (קווית, רשת, אלחוטית וסלולרית) בהתאם לנדרש. ליחידות הקצה מחוברים רגשי טמפרטורה וחיוויים על מצב מערכת החשמל ומיזוג האוויר. לכל ערך נמדד מוגדר תחום מותר (בשליטת המפעיל) וכאשר מתגלית חריגה מעל זמן שנקבע מתחוללת התרעה: צופר מקומי, מייל מפורט, הודעת SMS מפורטת וחלון קופץ על גבי המסך  המשתמש קובע תדירות בה המחשב שולח הודעה מעודכנת לאיש האחזקה, אשר לפיה הוא יודע להעריך את מידת הדחיפות של התקלה. באמצעות מחולל גרפים ודוחות המובנה בתוכנה ניתן לקבל מידע היסטורי וסטטיסטי על התנהגות המכשירים. המערכת מבוססת על תוכנת "מבנית 4000". אפליקציה זו של התוכנה פותחה ואופיינה במיוחד לצורך בקרת מעבדות על מנת לא לפספס התראות אמת ולמזער את התרעות השווא.